Co to jest coworking

Przede wszystkim to odpowiednio zorganizowana przestrzeń dla pracy z kreatywną atmosferą. Coworking dotyczy też sytuacji kiedy człowiek potrzebuje przestrzeni (biura) dla pracy, ale tylko na kilka godzin lub kilka dni. W przeciwieństwie do tradycyjnego modelu, w którym każda firma ma swoje biuro, coworking oferuje wynajem pojedynczych miejsc pracy, wraz z wyposażeniem biurowym.

Przestrzeń coworkingowa może obejmować biura, pokoje do gier, sale sportowe, kawiarnie, miejsca do komunikowania się ze współpracownikami itp. Uczestnicy coworkingu są formalnie wolni i mają możliwość wymiany pomysłów, przemyśleń oraz wzajemnej pomocy. Biorąc pod uwagę wszystkie specyfiki działań coworkingowych, SmartShack stworzył doskonałe oprogramowanie dla obsługi coworkingu, które składa się z czterech systemów: Networkingowego, Rezerwacji Sal, Obiegu Dokumentów, CRM / Księgowego.

 

System Rezerwacji Sal

umożliwia zarządzanie rezerwacjami sal, biur, czy stolików w elastyczny i wydajny sposób. Dzięki niemu zarówno członkowie coworkingu, jak i goście mogą z łatwością rezerwować odpowiednie przestrzenie w zależności od swoich potrzeb. System umożliwia wygodne sprawdzanie dostępności i planowanie spotkań w dogodnym czasie.

Bezpieczeństwo jest kluczowe w przestrzeni coworkingowej, więc pomyśleliśmy o funkcji kontroli dostępu, umożliwiające członkom coworkingu korzystanie z biura za pomocą kodów QR, kart magnetycznych lub innych metod identyfikacji. To pozwala zarządzać dostępem do różnych stref i chronić poufne informacje.

Moduł CRM i Księgowy

umożliwia generowanie faktur dla klientów coworkingu oraz monitorowanie płatności. Automatyczne tworzenie faktur ułatwia proces rozliczeniowy, a system monitoruje płatności, zapewniając przejrzystość finansową. Dzięki temu zarządzanie wspólnotą coworkingu staje się bardziej efektywne i zautomatyzowane.

Z myślą o skutecznej komunikacji wewnątrz społeczności, przygotowaliśmy dla członków coworkingu funkcjonalność do komunikowania się wewnątrz systemu, z możliwością informowania o planowanych wydarzeniach, a także otrzymywania powiadomień dotyczących zmian w harmonogramie lub innych istotnych informacji.

System Networkingowy

Nie zapomnieliśmy o marketingu😉. Dodając do oprogramowania System Networkingowy, pozwalający firmom coworkingowym na stworzenie profilu wizytówki, na którym można zaprezentować swoje usługi w ramach społeczności lokatorów. To wspaniała okazja do pozyskania nowych partnerów lub klientów wśród lokatorów powierzchni.

Analiza danych i raportowanie w oprogramowaniu od SmartShack pozwala na lepsze zrozumienie wykorzystania przestrzeni, preferencji członków oraz efektywności operacyjnej. Dzięki raportom i statystykom można podejmować świadome decyzje dotyczące rozwoju coworkingu.

Oprogramowanie dla coworkingu od SmartShack oferuje wszechstronne funkcje, które pomagają w zarządzaniu wszystkimi aspektami przestrzeni coworkingowej. Dzięki temu narzędziu można usprawnić operacje, zwiększyć efektywność i dostarczać lepsze doświadczenia klientom.